Jdi na obsah Jdi na menu
 


2 kapitola - Anděl na zemi

23. 11. 2009

 

O deset let později:


Právě se nacházíme na hřbitově na kraji jednoho města.Je tam klid přesně jako to na hřbitově bývá. Bylo tam prázdno.I když...vlastně ne nebylo.U jednoho hrobu stál asi osumnáctiletý mladík s modrými vlasy.Stál u náhrobku kde byl vytesaný anděl.V ruce držel bělostnou lilii.Pak si klekl a květinu položil na hrob.Po tváři mu sjela osamocená slza.

Mami,Tati chybíte mi.“ Zašeptal tiše.Pak se zvedl.Zaklonil hlavu a zadíval se na nebe.Jen si povzdechl.

Věřím ti mami...veřím že existují.“Řekl pak a zadíval se na náhrobek.Pak se otočil a vydal se ven.

Už to bylo tři roky co jeho rodiče zemřeli při autonehodě.Tehdy mu bylo patnáct.Žil tři roky u babičky ale teď se přestěhoval do vlastního domu.Peněz měl dost a po rodičích taky zdědil hodně takže byl schopný platit ho sám.Byl to útulný malý dům skoro na kraji města.Hrozně se mu líbyl a i když si chtěl původně koupit jen byt někde v paneláku neodolal a prostě ten dům koupil.Měl šest místností,dřevěnou verandu a zahradu, kde rozstla sakura.Studoval uměleckou školu.Hrozně rád totiž kreslil a také mu to šlo.Nic jiného by asi dělat nechtěl.

Když mu zemřeli rodie podepsalo se to i na jeho kresbách.Byli tmavé a smutné ale jak pomalu bolest přestávala tak se znovu stávalu veselejšími. Obrazů měl mnoho, ale ze všeho nejradší kreslil anděli.Dokonce nakreslil i svou matku jako anděla. Obraz byl ve světlích barvách.Matka na sobě měla krásné bílé šaty.Modré vlasy jí jakoby lehce povlávalu a ze zad vystupovala krásná křídla.Tehdy když jí ho ukazoval tvářila se tak smutně ale zárověň šťastně.Vůbec to nechápal.Když se jí zeptal žekla že to nic není a pochválila ho za krásnou kresbu.Týden na to zemřela s otcem při autonehodě.Tehdy hodně plakal ale teď už to není tak strašné.

S těmihle myšlenkami na mynulost došel do svého bytu.Tam si v kuchyni udělal horká čaj.Byl podzim a to znamenalo jeho neoblíbenější období.Proto když si vzal hrnek s čajem došel na verandu.Tam si sedl do houpacího křesla, které si pořídil a koukal se na nebe.Miloval to.Jen tak sedět,popíjet čaj a odpočívat. Když se začalo stmívat tak vstal.Vešel zpět do domu.Pak odešel rovnou do kuchyně kde si udělal večeři. Už chtěl jít do ložnice když zazvonil telefon.Došel tedy k němu a zvedl ho.

Tady Misuke.“ Ohlásil se do telefonu.
„ Ahoj Misu.“ Řekl do telefonu dívčí hlas zdrobnělinu jeho jména.“ Tady je Akemi.Doufám že ten zítřek platí?“ Vybalila na něj hned.

Ahoj a neříkej mi Misu...víš dobře jak to nesnáším.“ Vynadal jí Misuke, ale v telefonu se ozval jen smích.
„ Tak co ten zítřek?“ Zeptala se po chvíli ticha.

Jo zítřek platí.Přece bych ti neudělal to že bych to zrušil.“ Řekl vesele.

Díky si skvělej kamarád.Tak teda v pět před kinek jo?“ Ptala se ho dívka.Misuke se zase usmál.

Jasně že jo...neboj budu tam.“ Ujistil jí.

Skvěle.Tak zatím ahoj a zítra.“ Řekla a než se stačil Misuke rozloučit zavěsila.Zakroutil hlavou a položil sluchátko.Pak se konečně dostal do své milované postele.Byla velká tak, že by se tam pohodlně vyspali dva.Spokojeně se zachumlal do peřiny a zavřel oči.Za pár minut už klidně spal.


Místo zvané nebe chvíli před východem slunce:


Darios stál u brány, kterou se měl dostat do lidského světa.Bylo to deset let co de pilně učil aby mohl tam.K lidem a chráni je před démony.Celkem se těšil ale zárověň se mu nechtělo opouštět nebe. Jeho přemýšlení vyrušil až hlas učitele.

Dariosi pravidla znáš a vše o lidském světě víš taky.Dávej na sebe pozor.Budeš bydlet v tomto městě.“ Ukázal mu obrázek města a černovlasý anděl se zarazil.

Pane není to...to je to město....kde byla ta žena že?Ta co ztratila křídla.“ Podíval se na něj.

Ano je to to město, ale to teď není důležité.Všechno potřebné je tady a zbytek už víš.V bytě ve kterém budeš bydlet máš už přichystané vše co budeš potřebovat.Proto ti jen přeji šťastnou cestu a buť opatrný.“ Pousmál se na něj učitel.Darios mu také věnoval úsměv.Pak se těžká brána otevřela. Darios na ní chvíli hleděl, ale na konec se vidal k ní.Když překročil její práh začlo se kolem něj tvočit světlo které ho pomalu pohlcovalo. Naposledy se otočil na svého učitele a pak zmizel.Tedy on nezmizel jen se obevil jidne.Přejsněji v lidském světě, ve svém novém bytě.Byl to útulný malí byt, který byl osvětlen slunečním světlem. Právě totiž vycházelo slunce. Darios si stoupl k oknu aby se mohl dívat. Jeho černé oči sledovali tu nádheru.

Křídla která měl ještě v nebi tu už nebyla.Vypadal jako obyčejný pětadvacetiletý člověk. Mimochodem velmi krásný člověk. Ještě nějakou dobu stál takto u okna a díval se jak vychází slunce.Pak se ale rohodl že je čas prozkoumat byt. Nebyl to ale úplně obyčejný byt. Tohle byl jeden z těch co zabírají jedno celé patro a výtah jsou vlastně dveře do bytu. Prolezl každý kout. Nejřív kuchyň. Pak velký obývák,jídelnu,koupelnu a hlavně ložnici. Vévodila jí velká postel se světle zeleným povlečením. Usmál se a i když už vypadal na rozumného mladého muže rozběhl se a do postele skočil. Rozesmál se a jen tak koukal na stop. Hned si všiml jedné důležité věci a to že je strop obohacený o zrcadlo. Chvíli se na sebe díval. Pak vyskočil z postele. Podíval se do velké dřevěné skříně.Měl tam oblečení, které se přesně hodilo k téhle době. Navíc se mu opravdu líbylo. Natáhl se pro černé kalhoty, k tomu si vzal modré tričk a černou bundu. Čekala ho první cesta městem a taky možná první boj s démony. Popadl klíčky od bytu a za chvíli už za ním klapli dveře.

 

 

Tak jak myslíte že dopadne Dariosova první opravdová procházka městem? A co Misuke potká se s ním? A za jakých okolností vlastně? Bude bojovat Darios s démonem? To všechno až přístě xD

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

o_O

(Angela, 26. 12. 2009 17:33)

Řeknu ti, je to dobrý..a doufám, že Misuke zdědil něco po svojí matce z anděla...;-)...ale máš tam plno hrubek!!!!!!!!! To teda nepřehlédnu...:D... a makej napsat pokráčko, nebo se naštvu!!!

kawaii

(Sumiko-chan Sb, 24. 11. 2009 18:37)

Krásný dílek jako obvykle xDD

cassandra.blog.cz

(Cassííík, 24. 11. 2009 16:15)

ouuu ....potlesk..
kváásnýý :)
mno řekla bych že Misuke bude svědkem boje Dariose s démonem :),ale jen typuji XD

www.hakamarashi.blog.cz

(Aloha-Luna, 24. 11. 2009 10:18)

Ahoooj tve povidky jsou moc krasne :) byla bys SB? :)